פלייבורד

סיפור הפלייבורד

חברת זפאטה רייסינג אשר הוקמה על ידי פראנקי זאפטה – אלוף העולם בג'ט סקי הינה בעלת ניסיון רב בפיתוח ובניית אופנועי ים בהתאמה אישית. החברה החלה בפיתוח מערכת הפלייבורד (פליי בורד) לקראת סוף אביב 2011.

אחרי מספר דגמי אב טיפוס של הפלייבורד, הצליח הפלייבורד לצאת מהמים ולהתייצב באוויר בזכות ההנעה התחתית על גבי הלוח ומערכת הייצוב בידיים. לאחר מכן התרכז הפיתוח בשיפור השליטה האינטואיטיבית של הפלייבורד ובהגנה על הפלייבורד כפטנט.

הפלייבורד הוצג לראשונה לעולם במהלך אליפות העולם בסין בסוף שנת 2011 וגרף תגובות מדהימות. הסרטון שפורסם ביוטיוב צבר בתוך כשבועיים יותר מ- 2.5 מיליון צפיות ושודר בעשרות ערוצי טלויזיה ברחבי העולם.

הסברים טכניים

מערכת הפלייבורד (FlyBoard) היא מכונה המאפשרת הנעה מתחת למים ובאוויר.

כיום יש שתי גרסאות זמינות של הפלייבורד:

פלייבורד בייסיק (FlyBoard Basic)– הגרסה הבסיסית מיועדת לשימוש ע"י משתמש הפלייבורד אשר נעזר באדם נוסף היושב על אופנוע הים ושולט במצערת האופנוע. דגם זה של הפלייברוד מאפשר למידה מהירה מאד והנאה מושלמת.

פלייבורד אדוואנסד (FlyBoard Advanced) – (פלייבורד בייסיק בתוספת מצערת השליטה) מיועדת לשימוש יחיד ומאפשר דיוק טיסה טובה יותר. השימוש אינטואיטיבי מספק לך תחושות יוצאות דופן.

90% מכח ההנעה נמצא תחת רגליכם ומאפשר תנועה על ידי הטיית הרגליים של הפלייבורדר, את הייציבות ניתן להבטיח תוך שימוש אינטואיטיבי במוטות הידיים בדיוק כמו מוטות סקי.

כפי שניתן להבין הפלייבורד מערבב תשוקות מגוונות והרבה אדרנלין החל מאופנוע ים, סקי, סנובורד, צניחה חופשית ואקרובטיקה אווירית.

לימוד פלייבורד

הפלייבורד הוא כלי מאד אינטואיטיבי, ברגע שמוצאים את האיזון הנכון ניתן לרחף באוויר ביציבות מושלמת.

יש צורך בהדרכה ראשונית על ידי מדריך שנעה בין 15 ל- 20 דקות ולאחר מכן תרגול במים במשך 10 עד 30 דקות. לאחר ההדרכה והתרגול ניתן להמריא באופן עצמאי מהמים וליהנות עם הפלייבורד במשך שעות !!!

בקרוב נפרסם באתר וידאו עם הסבר.

ניתן להתקין את הפלייבורד על כל הדגמים של קוואסאקי, ימאהה וסידו